Style urzadzenia mieszkania: Styl afrykanski

Style urzadzenia mieszkania: Styl afrykanski

sie 13
Style urzadzenia mieszkania: Styl afrykanski

W zakresie aranżacji pomieszczeń mieszkalnych można na chwilę obecną mówić o wyodrębnieniu się szeregu rozlicznych rodzajów stylów.parapet czarny Jednym z chętnie wybieranych przez ludzi odważnych, ceniących ciepłe klimaty a także preferujących indywidualizm nawet w wyrazie urządzenia domowego miru jest styl afrykański. Nie jest on może tak bardzo rozpropagowany jak przykładowo styl skandynawski, który bije rekordy popularności wśród lokatorów decydujących się na stylowe urządzenie pomieszczenia, ale nadal uchodzi za popularny.

Co jest cechą szczególną wyróżniającą ten rodzaj dekorowania obiektów mieszkalnych? To nic innego jak charakterystyczne ozdoby w postaci skór zwierzęcych porozrzucanych w artystycznym nieładzie po różnych częściach mieszkania, tradycyjne rzeźby nawiązujące do Czarnego Lądu, a także maski obrzędowe, tak bardzo kojarzące się już na pierwszy rzut oka z Afryką. Jej gorące piaski pustynne, dzikie plemiona, upalne temperatury, to wszystko daje się co ciekawe odwzorować nawet w zakresie aranżacji wnętrz mieszkalnych. Jest to styl bardzo chętnie wybierany w zakresie wyposażenie wnętrz nowoczesnych i nowoczesnej zabudowy mieszkalnej. Istotne jest, że oczywiście na chwilę obecną ludzie rezygnują z naturalnych skór® zwierzęcych czy prawdziwych kości słoniowych, na rzecz sztucznych materiałów, imitowanych na te wyżej wspomniane.

Ponadto wiele pozytywnego w zakresie tejże aranżacji mogą zdziałać tak chętnie obecnie występujące na rynku aranżacyjnym foto i graficzne nadruki. Warto także dodać, że wiele robi pozytywnego w stylu afrykańskim w naszym domostwie postawienie na odpowiednie meble. Nie chodzi już nawet stricte o ich typowy kształt czy też rodzaj bądź wymiary, co zwłaszcza o tworzywo, z jakiego są wykonywane. Zaleca się zwłaszcza meble robione z egzotycznego drewna. Taki materiał wytwórczy charakteryzuje się przede wszystkim mocno zarysowanymi, wręcz wyeksponowanymi silnie rysunkami słojów.

Style urzadzenia mieszkania: Styl afrykanski

Desenie ich już same w sobie nawiązują do przekroju skór zwierzęcych. Jeszcze inna kwestia to zastępowanie w kreatywny sposób elementów zabudowy meblowej. Po co bowiem tracić środki pieniężne na wybór przykładowo stolika kupnego, nabywanego w luksusowym salonie meblowym, kiedy ten rodzaj mebla może awangardowo i praktycznie służyć kiedy zastąpimy go skrzynią z drewna. Jest to skrzynia typowa do wystroju afrykańskich wnętrz, jaka bazuje na podobieństwie do dawnej paki wykorzystywanej do przewozu towarów wywożących z Czarnego Lądu na przykład na nasz stary kontynent czy też do rejonów Ameryki.

Ponadto warto wiedzieć, że kwintesencję stylu afrykańskiego tworzą tkaniny. Są one wyróżniające się pod względem żywej, intensywnej i do tego bardzo wyrazistej kolorystyki, a także stają się bardzo bogate jeżeli chodzi o ich wzornictwo. Przeważa tu tygrysi brąz, delikatna żółć a także mocny, żyrafi pomarańcz. Wyznacznikiem stylu jest też złuszczona farba – celowo złuszczająca ię. Najczęściej postarzane są w taki sposób elementy wyposażenia kuchennego czyli przeważnie obudowy sprzętów. Warto także wykazać w stylu afrykańskim niesamowitą dbałość o szczegóły. Rozumie się przez to postawienie na rzeźby i figury, jakie warto umiejscawiać niekoniecznie na podłodzie, ale także w ściennych wnękach. Przydadzą się też na pewno drewniane ozdoby, albo te zrobione z polichromowanego materiału.

Ponadto wielokrotnie pokrywane są one malunkami pstrokatymi, wielokolorowymi. Jeszcze inna kwestia to wspomniane na początku niniejszego tekstu maski obrzędowe, jakie też są kluczem do rozpoznania tejże koncepcji wizualnej w zakresie wzornictwa mieszkania. Przedstawiają owe maski wizerunki zwierząt, ludzi oraz bóstw. Dodatkowo wiele z nich to przedstawienia związane z obrzędami. Jeszcze czymś innym, co także przesądza o stworzeniu stylu tu charakteryzowanego jest umieszczenie mebli i akcesoriów dodatkowych w kolorach ziemi a także rozłożenie wspomnianych wcześniej skór zwierzęcych, najlepiej ekologicznie – imitacji skór zwierzęcych. Na koniec wzornictwo. W stylu afrykańskim dominują wzory takie jak cętki pantery, zygzaki wężowe, romby, koła, pasy, geometryczne figury itd.

ceny ubezpieczenia oc
- autor artykułu