Style urzadzenia mieszkania: Wiejski styl amerykański

Style urzadzenia mieszkania: Wiejski styl amerykański

sty 12

Style urzadzenia mieszkania: Wiejski styl amerykański

Wśród popularnych rodzajów stylów wykończenia obiektów domowego użytku, warto wyszczególnić między innymi koncepcję amerykańskiej wiejskości. To coś w stylu country, tak charakterystycznego dla Ameryki i amerykańskich wykończeni mieszkalnych, jednakże jest to country w stylu luksusowym i bardzo stylowym, gustownym, wręcz w niektórych przypadkach niesamowicie wytwornym.

Jest to specyficzny klimat osadniczy, jaki osadnicy chcieli przenosić do swych amerykańskich domów. Z czasem zaczęto tę koncepcję przenosić także na inne kontynenty, w tym również do wielkich europejskich posiadłości, które odznaczają się przestronnością. Jest to klimat bazujący na przytulności wnętrza oraz na rodzinnej, ciepłej atmosfery. To świetna stylizacja do mieszkań czy domów mieszkalnych, w jakich jest gromadka dzieci bądź zamieszkuje kilka pokoleń i ogólnie przewija się dużo ludzi a nastrój jest w obiekcie typowo rodzinny i domowy. Ten styl wiejski rodem z Ameryki zrodził się przede wszystkim w stuleciu osiemnastym, kiedy to w Ameryce Północnej pojawiło się na masową skalę dużo rzemieślników.

Style urzadzenia mieszkania: Wiejski styl amerykański

Wtedy zaczęli oni skrupulatnie przykładać się nie tylko do swej pracy zawodowej, ale także kwestii wykończenia własnych obiektów mieszkalnych. Ich mieszkania prezentowały się niesamowicie przestronnie, były pełne mebli ale tylko tych, które były praktyczne i bardzo funkcjonalne. Zero zbędnych bibelotów, do jakich przykładowo zamiłowanie mają nasi niemieccy sąsiedzi. Warto także wspomnieć o fakcie, że podstawą w takim stylu mieszkalnym jest postawienie na meble w postaci stołów, krzeseł i szaf. Występują zwłaszcza szafki wnękowe, kątowe, które są nieco inspirowane aranżacjami rodem z Anglii.

Ponadto pełno tam narzut, poduszek, makatek i kilimków. Jest też wiele rozmaitych wzorów, do tego tkane dywany i ręcznie robione kilimy czy dywany, patchworkowe bądź pikowane.

porownajoferteoc.pl
- autor artykułu